Modelace poklesu poprsí

Modelace poklesu poprsí (mammoplastika) je operační zákrok, který řeší vylepšení tvaru poprsí. Nejčastěji se pokles poprsí objevuje po těhotenství a kojení, nebo po změnách váhy, zejména po redukci. Někdy je pokles poprsí přítomen třeba již krátce po pubertě, zde jsou na vině důvody genetické. Existuje více typů mammoplastik. Ve výsledku se liší tvarem jizev. V nejjednodušším případě jsou jizvy pouze na obvodu dvorce, kde jsou nejméně nápadné. U výraznějšího poklesu se přidává jizva, která směřuje od dvorce do podprsní rýhy a u nejradikálně­jších zákroků se přidává ještě příčná jizva v podprsní rýze. Konzultace v ambulanci je vhodná ke zjištění, který operační postup modelace pokleslého poprsí bude nejvhodnější. V některých případech je pro lepší výsledek při operaci část žlázy odstraněna. Jindy je pro doplnění objemu vhodné zvážit s odstupem několika měsíců operaci zvětšení poprsí pomocí silikonových implantátů.

Modelace pokleslého poprsí se provádí v celkové anestézii, propuštění domů je možné po stabilizaci stavu druhý den ráno.

Operační rány jsou zacelené asi během 2 - 3 týdnů. Po tuto dobu je potřeba dodržovat pokyny operatéra a je nutné vynechat jakoukoli fyzickou zátěž. Se sportováním je možno začít asi po 4 týdnech, plná sportovní zátěž je možná až po 6 týdnech. Pro efektivitu zákroku je potřeba nosit speciální pooperační podprsenku a věnovat péči o jizvy, které postupně blednou a stávají se méně nápadnými.

Cena podle typu zákroku: modelace poprsí  - mastopexe - 21900,- až 27500,-Kč. Modelace poprsí se zmenšením - 24900,- až 29900,-Kč. Celková anestezie stojí 5100,-Kč, jednodenní pobyt na pooperačním pokoji 1000,-Kč. V ceně jsou pooperační
převazy a kontroly.