Zvětšovací operace poprsí

Zvětšovací operace poprsí (augmentace) provádíme s použitím silikonových implantátů renomovaných světových výrobců. Tvar implantátů je buď kruhový nebo anatomický (kapkovitý). Po vyšetření se vybere vhodná velikost a tvar implantátu. Při výběru typu implantátu hraje důležitou roli mnoho faktorů, jako je např. stav tkání, tloušťka podkožní vrstvy, množství prsní žlázy, původní tvar prsu, velikost a tvar hrudníku. Vliv na výběr implantátu má i způsob uložení implantátu. Silikonové implantáty je možno vložit buď pod prsní sval nebo pod prsní žlázu.

Zvětšovací operace poprsí provádíme s jizvou přes dvorec nebo z podprsní rýhy. Méně často se používá přístup z podpažní jamky.

Augmentace se provádí v celkové anestezii. Propuštění domů je možno až po stabilizaci stavu, což bývá druhý den ráno. Hojení ran po operaci trvá asi 2 týdny. Během této doby je třeba dodržovat pokyny operatéra a klid bez jakékoli fyzické zátěže. Poté je možno se vrátit do běžného režimu, plná sportovní zátěž je však možná až po 6 týdnech. Pro nejlepší efekt zvětšovací operace poprsí je nutno nosit speciální podprsenku, která zaručí ustálení požadovaného tvaru poprsí. Důležitá je i péče o jizvičky, které postupně blednou a stávají se méně nápadnými. 

Cena: 1. Augmentace - zvětšení poprsí (operační zákrok) - 16400,- až 21900,- Kč /podle způsobu operace a umístění implantátů/.

          2. Silikonové prsní implantáty kruhové 1 pár 23000,- až 30000,-Kč, silikonové prsní implantáty anatomické 1 pár                   28000,-Kč až 46000,-Kč (dle výrobce). 

          3. Celková anestezie stojí 5100,-Kč, jednodenní pobyt na pooperačním pokoji 1000,-Kč.

           V ceně jsou pooperační převazy a kontroly.