Liposukce — odsávání tuku z různých oblastí těla

Liposukce je operační zákrok zaměřený na formování postavy snížením tukové podkožní vrstvy v těch částech těla, kde dochází k nadměrnému ukládání tuku. Proces tloustnutí spočívá v ukládání tuku v tukových buňkách. U dospělých se počet těchto buněk už nemění. Objem tukové tkáně je dán geneticky zvýšeným množstvím tukových buněk a jejich zvýšenou schopností hromadit tuk. Liposukce je v tomto případě řešením pro odstranění přebytečného množství tukové tkáně. Při dodržení správného stravovacího režimu by nemělo docházet v daných partiích, kde byla provedena liposukce k tloustnutí. Neznamená to však, že buňky zbylé tukové tkáně nemohou dále růst. Liposukce tedy není indikace k léčbě obezity.

Rozložení tukové tkáně je jiné u žen a jiné u mužů. U žen se tuk ukládá především na bocích, stehnech, v oblasti kyčlí , kolen a podbřišku. U mužů je to oblast břicha a boků.

Princip liposukce 
spočívá v odsátí nadbytku podkožního tuku speciálními kanylami napojenými na podtlakový přístroj. Zákrok se provádí po úvodní infiltraci podkožní tkáně roztokem. Této proceduře se říká tumescence. Kanyly se do podkoží zavádějí z drobných vpichů či řezů, asi 5mm dlouhých. Jizvičky jsou tedy velmi malé, časem vyblednou a stanou se nenápadnými. Většinou se provádí zákrok izolovaně na jedné problematické oblasti (břicho, boky apod). Je možná i operace na dvou či více oblastech současně při jednom zákroku. Zákrok provádíme v celkovém anestezii, propuštění nastává po úplné stabilizaci celkového stavu, což bývá následující den ráno.

V našem zařízení se provádí kromě klasické liposukce i vibrační liposukce. Při této metodě se využívá při zákroku vibrací liposukční kanyly, což umožňuje přesnější zákrok a lepší pooperační výsledek.

Operační zákrok vyžaduje asi 2 týdny hojení. Pro docílení nejlepšího kosmetického efektu je nutné nosit speciální pooperační prádlo a dodržovat pokyny operatéra. Definitivní výsledek se ustálí za 6 až 12 týdnů po operaci. 

Ceník

Břicho
21 900
Zevní stehna
23 900
Vnitřní stehna
23 900
Boky
23 900
Kolena
23 900
Podbradek
17 900

Potřebujete se na něco zeptat? Neváhejte a kontaktujte nás.

Kontaktní formulář

© 2024 Plastická chirurgie Pardubice | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram