Modelace poklesu poprsí

Modelace poklesu poprsí (mammoplastika) je operační zákrok, který řeší vylepšení tvaru poprsí. Nejčastěji se pokles poprsí objevuje po těhotenství a kojení, nebo po změnách váhy, zejména po redukci. Někdy je pokles poprsí přítomen třeba již krátce po pubertě, zde jsou na vině důvody genetické. Existuje více typů mammoplastik. Ve výsledku se liší tvarem jizev. V nejjednodušším případě jsou jizvy pouze na obvodu dvorce, kde jsou nejméně nápadné. U výraznějšího poklesu se přidává jizva, která směřuje od dvorce do podprsní rýhy a u nejradikálně­jších zákroků se přidává ještě příčná jizva v podprsní rýze. Konzultace v ambulanci je vhodná ke zjištění, který operační postup modelace pokleslého poprsí bude nejvhodnější. V některých případech je pro lepší výsledek při operaci část žlázy odstraněna. Jindy je pro doplnění objemu vhodné zvážit s odstupem několika měsíců operaci zvětšení poprsí pomocí silikonových implantátů.

Modelace pokleslého poprsí 
se provádí v celkové anestézii, propuštění domů je možné po stabilizaci stavu druhý den ráno.

Operační rány jsou zacelené asi během 2 — 3 týdnů. Po tuto dobu je potřeba dodržovat pokyny operatéra a je nutné vynechat jakoukoli fyzickou zátěž. Se sportováním je možno začít asi po 4 týdnech, plná sportovní zátěž je možná až po 6 týdnech. Pro efektivitu zákroku je potřeba nosit speciální pooperační podprsenku a věnovat péči o jizvy, které postupně blednou a stávají se méně nápadnými. 

Ceník

Modelace poprsí - mastopexe
od 39 900
Modelace poprsí se zmenšením
od 43 900
Celková anastezie
6000
Jednodenní pobyt na pooperačním pokoji
1 000
V ceně jsou pooperační převazy a kontroly.

Potřebujete se na něco zeptat? Neváhejte a kontaktujte nás.

Kontaktní formulář

© 2024 Plastická chirurgie Pardubice | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram